Sklep i serwis rowerowy na warszawskim MokotowieNiedawno temu, w naszej rodzimej galaktyce, w głowach trzech szalonych panów narodził się diaboliczny plan. Marzenie, które kiełkowało od dawna w ich trzewiach, dojrzało i przyszedł czas żeby zaprezentować światu – a przynajmniej Warszawie – miejsce, jakiego jeszcze nie widział nikt! I chociaż brzmi to jak bajka słowo ciałem się stało i zmaterializowało się przy ul. Jana Sobieskiego 102A.

Zapotrzebowanie na dobrej klasy sprzęt rowerowy, wyspecjalizowany pod kątem triathlonu i kolarstwa szosowego, jak i na pyszną kawę spowodowało, że Kolarski stał się dla nas drugim, (jak nie pierwszym) domem. Chcieliśmy stworzyć coś, czego brakowało nam na rynku rowerowym. Przede wszystkim marzyliśmy o miejscu, gdzie od ręki będzie można zdobyć trudno dostępne na rynku produkty topowych marek. Nasz sklep rowerowy ma w swoim asortymencie produkty takich marek jak: Merckx, Lapierre, Look, Orbea, Campagnolo, Shimano, Orca, Time, Tufo, Fizik, Selle Italia, Fabric, Sigma, Lezyne, Garmin, North Wave, Bont, Santini, Tifosi, Ritchey, Sponser, Corima, SH+, Lazer, ale mamy też kilka asów w rękawie i smaczków dla koneserów. Z naszych pasji i potrzeb zbudowaliśmy miejsce, które według nas zawiera to wszystko.

KIM JESTEŚMY?

Jesteśmy grupą rowerowych i kawowych świrów, którym niestraszne wyzwania i absurdy rzeczywistości. Sytuacje kryzysowe zazwyczaj załatwia się od ręki, lub w czasie w którym możesz zasmakować naszego espresso! Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych, chyba że chcesz dripa z mlekiem.

Artur Łuszczewski – Mrówka: Miłośnik Mtb, wybitny fachowiec i złota rączka Kolarskiego. Miejska legenda głosi, że nie ma takiego roweru, którego Mrówka nie naprawi! Gdy zaś pierwszy raz zdarzy się i niepowodzenie przyjdzie przyjąć Mrówce na klatę, ponoć żal jego będzie tak wielki, że z dnia na dzień włosy wszystkie straci i w mrówkę się przemieni.  Człowiek niezwykle wrażliwy na blask i wdzięk pięknych Pań (tłumnie odwiedzających sklep) dosiadający zacnego Lapierre’a! Pierwszą i wciąż obecną w jego sercu miłością jest Biały Miś , który do dziś budzi lęk i trwogę mieszkańców w górskich lasach, gdzie to Mrówka z prędkością światła przemierzał najniebezpieczniejsze zjazdy.

Mateusz Syguła – Mat: Pasję do rowerów zaszczepili w Macie Bart i Mrówka. W krótkim czasie Mateuszowi udało się przygotować do pierwszych zawodów. Były mistrz biegów musiał potroić swoje zdolności- wytrenować pływanie i bieganie, stając się początkującą gwiazdą triathlonu w barwach Kolarskiego! Kiedy tylko nie trenuje, bryluje w Kolarskim Cafe, serwując pyszne sałatki dla strudzonych kolarzy.

Karol Karasiński: Kiedy w kolarskim słychać donośne „Cześć Karol” to wiedz, że płeć piękna szuka serwisowej pomocy. A kto jej udzieli lepiej niż Karol. Któregoś dnia wpadł do Kolarskiego na kawę i już został. Fascynat kolarstwa od zawsze, choć niektórzy twierdzą, że jeszcze wcześniej, nie interesowały go tuzy tego sportu skupiał się raczej na outsiderach. Jego rower zawsze musi być zglebiony do samej ziemi, inna pozycja go nie interesuje.

CO ROBIMY?

Oczywiście poza prozą życia codziennego – zmiana dętki i serwisy najnowszych modeli szosówek, czy też cafe latte z karmelem – zajmujemy się tym co umiemy najlepiej! Mrówka uwarzy przepyszną kawkę i uratuje rowery przed niechybną śmiercią w jednym z najlepiej wyposażonych serwisów rowerowych w Polsce. Mat przygotuje pożywną sałatkę. A Karol zaopiekuje się płcią piękną i pomoże każdej zbłąkanej duszy w naprawie roweru.

NIEZAWODNE ROWERY MAREK…

Merckx – manufaktury najbardziej utytułowanego kolarza w historii nie trzeba przedstawiać. Jeżeli chcesz być jak „Kanibal” trafiłeś pod właściwy adres. „Power Under Control” slogan marki doskonale oddaje jej filozofię, przede wszystkim moc pod kontrolą, nie jak najniższa waga a komfort.

Lapierre – jedna z najbardziej renomowanych firm zajmujących się produkcją rowerów już od 1946 roku. Francuska sprawdzona produkcja, gwarancja najwyższej jakości oraz wysmakowany design są siłą tej marki, którą i my z radością Wam prezentujemy.

Orbea – Jako firma zajmująca się produkcją karabinów, Orbea dosyć bojowo rozpoczęła swoją działalność w roku 1840. Korzenie jej sięgają Malabrii w Kraju Basków w gorącej Hiszpanii. Jako że karabiny i pistolety to ciężki kaliber, słuszną decyzją było przebranżowienie się na produkcję rowerowych cudeniek. Tak więc od roku 1930 rozpoczęła się pełna wzlotów, bez upadków, historia budowania największego hiszpańskiego imperium rowerowego. Orbea w swojej glorii i chwale prezentuje swoje rowery powierzając je najlepszym zawodnikom z drużyn takich jak Euskaltel-Euskadi. Samuel Sanchez (którego koszulka z podpisem do zobaczenia i pomacania wisi dumnie w Kolarskim) jeździ na Orbeii Orce Carbon.

Look –  producent sprzętu rowerowego, założony we Francji ponad 60 lat temu. Look jest jedną z bardziej innowacyjnych firm z branży rowerowej. Firma jest światowym liderem w produkcji automatycznego pedału. Polityka firmy skupia się na badaniach i rozwoju, dzięki czemu Look zdobył INPI Trophy dla najbardziej innowacyjnych małych i średnich przedsiębiorstw we Francji w roku 2009. Look oferuje rozwiązania, takie jak ramy rowerowe, sprzęt i stroje.

Mamy też wygodne, bezpieczne i zdecydowanie wyróżniające się kaski Catlike, SH+ czy Lazer.

Nie lubimy bawić się kiepskimi zabawkami, więc i wam nie będziemy ich proponować. Dlatego też Kolarski wyposażył się w cały arsenał pięknych, wygodnych i- nie ukrywajmy tego- mega wypaśnych sprzętów marek takich jak: Merckx, Lapierre, Look, Orbea, Campagnolo, Shimano, Orca, Time, Tufo, Fizik, Selle Italia, Fabric, Sigma, Lezyne, Garmin, North Wave, Bont, Santini, Tifosi, Ritchey, Sponser, Corima, SH+, Lazer, mamy też kilka asów w rękawie i smaczków dla koneserów.